Domain Parking

domain-parkingDomain parking alan adının sahip olduğu ziyaretçi kaynağından faydalanarak domaini parking hizmeti veren sitelerin nameserverlarına yönlendirilerek reklam tıklamalarından gelir elde edebileceğiniz bir sistemdir. Domain park edebileceğiniz ücretli ve ücretsiz birçok site mevcut.

Domain Parking name server mantığıyla işlem yapar. Şöyle ki; Alan adınızı anlaşma yaptığınız firmanın isim sunucusuna yönlendirirsiniz. Web siteniz yönlendikten sonra reklamlar çıkmaya başlar. Bu reklamlara tıklandıkça reklam başına düşen fiyatı alırsınız. Günlük ziyaretçi bakımından güvendiğiniz sitelerinize bu işlemi uygulayarak yüksek miktarlarda para kazanabilirsiniz. Hangi firma ile çalışmalıyım? Domain Parking işi ile uğraşan birçok firma var en güvenilir olarak bilinen SEDO’dan bahsetmek istiyorum. Ücretli üyelik ve ücretsiz üyelik seçeneklerinden istediğiniz üyeliği seçerek kayıt olabilirsiniz. www.sedo.com adresinden siteye giderek “Sign Up Now ” kısmından üye kaydınızı yaparak e-postanı gönderilen mail onaylıyorsunuz.Aktivasyon’dan sonra mail hesabınıza bu sefer bir pdf dosyası yolluyorlar. Gönderilen dosyanın çıktısını alıyoruz. Sonra imza bölümlerine imzaladıktan sonra tarayıcıdan taratıp mail yolu ile yolluyoruz. Maksimum yirmi dört saat içerisinden onaylanıyorsunuz.

Talebini onayladıktan sonra My Domains bölümünden alan adlarınızı ekliyorsunuz. Domain’leri ekledikten sonra aşağıdaki name server adreslerine yönlendirilmeleri gereklidir;

Birincil DNS: NS1.SEDOPARKING.COM
Birincil IP: 217.160.95.94
İkincil DNS: NS2.SEDOPARKING.COM
İkincil IP: 217.160.141.42

Bu adresler sadece SEDO için geçerli diğer Domain Parking firmalarının isim sunucu adresleri farklı olacaktır. Yönlendirmeyi panelinizden yaptıktan sonra gün içerisinde sitenizde reklamlar çıkmaya başlayacaktır. Kesinlikle reklama sürekli tıklayarak spam yapmayın sistem bunu algılayacak ve atılacaksınız. Kurallar dışına çıkmadığınız sürece hiçbir sorun yaşamazsınız. En düşük ödeme limiti 50 Euro. Ödemeyi ister Paypal yolu ile isterseniz havale ile alabiliyorsunuz.

Domain Parking Firmaları;

Sedo: Parking hizmetinin yanı sıra isterseniz satış için Escrow hizmeti de sağlıyor. Belirli bir komisyon dâhilinde satışınızı Sedo üzerinden yapabilirsiniz.

Bodis: Reklamın yanında alan adı eklerken satış seçeneği istediğinizi belirtirseniz alıcının size ulaşması için bir iletişim formuna yönlendirir.

Above: 2009 yılında domainciler tarafından en iyi kazanç sağlayan park sitesi ünvanına sahip. Diğer parking sitelerindeki hesaplarınızı Above hesabınıza bağlayabilir istatistik verilerini tek panelde görebilirsiniz.

Trafficz: Park edeceğiniz domainleri üyelik sırasında size soruyor. Eğer domainleriniz uygun ise size kayıt olabilmeniz için mail yolluyorlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir